Výroční valná hromada

16.12.2018 16:39

Letošní Výroční valná hromada našeho sboru připadla na sobotu 15. prosince od 18:00 hodin. Prostory restaurace FC Višňová se brzy zaplnily do posledního místečka. Naše pozvání přijali zástupci  sborů 25. okrsku, a to, Nečín, Drásov, Obory, Skalice, Drevníky, Hříměždice. Nechyběli ani naši kamarádi ze Štěchovic. Za HZS přijal pozvání velitel stanice z Dobříše npor. Radek Dopirák. OSH Příbram zastoupil starosta Václav Jankovský. Pozvání přijala také ředitelka školy Hana Matysová.  Program schůze byl letos slavnostní, jelikož jsme tento rok slavili 100 let české státnosti, u této příležitosti si připravily děti první a druhé třídy vystoupení s hasičskou tématikou. Paní ředitelka Matysová nastudovala s dětmi velmi hezké představení, však také hasiči odměnili vystoupení velkým potleskem a malými sladkostmi. Vlastní průběh valné hromady byl dále konvenční, snad jen udělení pamětních medailí a listů, právě ke stému výročí republiky bylo samozřejmě netradiční. Pochopitelně nechyběly i další ocenění za věrnost, příkladnou práci, čestné uznání okresu. Zlatým hřebem této části bylo předání: „Záslužné medaile“ našemu sboru z rukou starosty OSH Příbram. Toto je pro náš sbor velká pocta a ohodnocení práce višňovských hasičů. V diskuzi se hosté vyjadřovali velmi pochvalně na adresu našeho sboru, došlo i na přetřes událostí kolem hasičského auta. Hosté nemohli pochopit postoj nového zastupitelstva obce a všeobecně jej odsuzovali. Později přítomný pan starosta obce se nesnažil nic na fóru vysvětlovat.

Přátelé, děkujeme za vaše vřelá slova uznání. Po oficiálním ukončení programu pokračoval večer výbornou večeří (zajistila restaurace FC) a volnou zábavou s muzikou do brzkých ranních hodin.

Děkujeme našim členům, kteří byli přítomni tomuto slavnostnímu jednání a samozřejmě i našim hostům za aktivní účast, děkujeme dětičkám a paní ředitelce za roztomilé vystoupení. Sestry a bratři hasiči, za rok nashledanou.

foto viz fotogalerieJiné akce SDH

Jirka