Úprava vjezdu hasičárny

20.10.2019 11:55

TAK KONEČNĚ, proč tak netradiční začátek, no z prostého důvodu. Konečně jsme odstranili „hrb“ na vjezdu do hasičárny, který nám ztrpčoval život při každém vyjetí a zajetí auta do budovy. Nejen, že trpěla velmi spojka, ale i pocit řidiče, který vyskakoval ze vrat s plnou cisternou, nebyl příjemný. A tak s novým autem jsme se rozhodli, že toto změníme a práh snížíme. Došlo k odtržení vrchní fošny. Aby vrata a rám zůstaly tuhé a pevné, bylo nutné před odstraněním spodní části provést ukotvení bočnic k betonové podlaze, zde jsme aplikovali profesionální technologii – chemické kotvy. Po zaschnutí jsme odřízli jeklový práh a odstranili jej, bylo nutné vytvořit na středu vjezdu zajištění pro obě křídla v zavřené poloze, což jsme provedli navařením ocelové zarážky. Po odstranění prahu vznikl po celé délce v podlaze nehezký kráter, tento jsme vyplnili speciální směsí na rychlou a kvalitní opravu asfaltových povrchů. Následovala barevné úprava, dále vodící čára pro nájezd automobilu a hotovo.  Velitel jednotky, který nebyl nakloněn této úpravě, po realizaci přiznal, že zastánci snížení  nájezdu měli pravdu. Změna velmi pomůže k pohodlnějšímu a rychlejšímu výjezdu požární techniky.

Díky všem, kteří se podíleli na úpravě vjezdu, věnovali svůj volný čas a někteří poskytli i bezplatně materiál, který byl třeba k této činnosti

foto viz fotogalerie Jiné akce SDH