Svatomartinský průvod obcí

12.11.2017 11:44

Pátek, 10. listopadu, předvečer svátku sv. Martina a s ním spojený již pátý ročník průvodu s lampióny po cestičkách v naší obci. Hlavní pořadatel této tradiční akce je místní škola, členové našeho sboru opět zajišťovali bezpečnost a pořádek. Tento rok se zúčastnilo opravdu mnoho dětí i dospělých, myslím, že nejvíce od prvopočátku pořádání této akce. A jaký byl program, no jak jinak, než tradiční, sraz na školní zahradě, svařáček, čajík, koláče pod taktovkou našeho hostinského Petra. Následovalo přivítání a pár slov paní ředitelky školy a pana starosty obce. Děti přednesly kratičké pásmo a roznesly svatomartinské rohlíčky, no a pak již předjel „ svatý Martin“ na bílém koni v doprovodu ještě dalšího koníka. Děti rozsvítily svá světýlka, vytvořil se dlouhatánský průvod a dal se na pochod. Během cesty padlo pár kapek deště, ale to nikomu nevadilo, naši hasiči zvládli přesun bez problémů, závěr byl u kostela, kde sv. Martin (náš člen Vašek) promluvil k dětem a rozdal sladkosti. Úplný závěr ovšem byl pro mnohé dospělé účastníky v obecní restauraci, a to je vlastně vše.

Děkuji všem členům našeho sboru, kteří svou účastí přispěli k bezpečnému a hladkému průběhu průvodu.

Vel.