Svátek sv. Floriána

09.05.2022 12:16

Po dvou pandemických letech se k nám vrátilo konání nádherné tradice: Oslava svátku sv. Floriána, patrona hasičů“. Slavnost připadla na sobotu 7. května v 17 hodin. Višňovští hasiči se po dlouhé době oděli do slavnostních stejnokrojů a v čele s naším praporem jsme byli přítomni obřadu v kostele sv. Kateřiny, mši svatou celebroval pan farář Jan Primus z farnosti sv. Jakuba v Příbrami. V průběhu pan farář připomněl význam osobnosti sv. Floriána s jeho odkazy pro dnešní dobu. Obřad provázely varhany hudebníka Jaroslava Šimůnka a dále skupina M-Band z Příbrami. Tóny oslavných písní a zpěvu se linuly chrámovou lodí a velmi přispěly k slavnostnímu rázu celé akce. Zlatým hřebem v závěru bylo vystoupení našeho čestného člena pana Jaroslava Kubíka, který nám předal nádherný dar s oceněním práce ve prospěch bližního, a to nádhernou hasičskou sekyrku s věnováním, tato bude uložena na důstojném místě v naší síni tradic. Na závěr velitel poděkoval přítomným a účinkujícím a všechny pozval do obecní restaurace na malé občerstvení, kam jsme se po obligátním focení pořadovým krokem přesunuli. Personál restaurace nám připravil občerstvení v podobě chutného rautu. Slavnostní den pokračoval dále sousedským posezením do pozdních večerních hodin.

Výbor SDH Višňová děkuje svým členům i nečlenům, kteří byli přítomni oslavné mše svaté v kostele, zvláště zástupcům velení 25. Okrsku, samozřejmě i panu farářovi Primusovi a muzikantům. Zvláštní poděkování vyjadřujeme panu Kubíkovi za krásný dárek a ocenění. „Jardo, moc si vážíme Tvého daru a přejeme do dalších let mnoho zdraví, jsme hrdi na to, že jsi naším čestným členem“. Nesmíme zapomenout ani na našeho hospodského, pana Poláška, který bezchybně splnil naše požadavky na catering, děkujeme.

Foto viz fotogalerie Jiné akce SDH