Prověřovací cvičení 25. okrsku SDH

28.10.2019 12:03

Každoroční prověřovací cvičení se letos konalo 12. 10. v katastru obce Drevníky, přesněji u osady Drhovce v režii 25. okrsku, v kterém je Višňová začleněna. Poplach-výjezd naší jednotce byl vyhlášen v 9:00. Následně jsme vyrazili v šesti mužích, směr Daleké Dušníky, Drhova a místo zásahu na poslední spanilou jízdu naší „Barči“. Hned na úvod jsme byli poslání jinam, než jsme měli být, ale jelikož jsme viděli dým, dorazili jsme na místo určení celkem včas. Naším úkolem bylo doplňovat vodu do cisterny, která zabezpečovala zasahující automobil u požáru. Akce se zúčastnilo všech osm jednotek (sborů), pět cisteren. Úkol byl splněn – lokalizace a likvidace požáru pole. Nástup, hodnocení a občerstvení se již konal na návsi obce Drevníky, respektive restaurace. Dlouho jsme se nezdrželi, jelikož jsme pospíchali na další, podstatně významnější hasičskou akci, o které si přečtete na jiném místě tohoto webu.

Děkuji klukům z jednotky za účast, bezchybné plnění úkolu a vzornou reprezentaci našeho sboru.  Děkuji Vlaďce za fotodokumentaci. Na závěr také „děkujeme“ našemu autu, že nás bezpečně dovezlo na své poslední cestě a věříme, že ještě bude někomu-někde k úžitku a ku pomoci.

Vel.

foto viz fotogalerie Zásahy JSDH