Požár zahradního domku

30. 4.

19:27 vyhlášen poplach výjezdové jednotce obce na podnět KOIS Kladno

23:59 příjezd na základnu, ukončení akce

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Událost - požár zděné budovy rychle se šíří na karavan, v blízkosti je rodinný dům, obec VIŠŇOVÁ, osada Holanka

Zasahující členové -  Jiří Šimonovský st.; Petr Petřina; Jiří Šimonovský ml; Petr Kortus; Jiří Brda.

Popis: Průzkumem bylo zjištěno že se jedná o požár zahradního domku, pergoly a karavanu. Budova i karavan byly v plném rozsahu požáru s možným ohrožením rodinného domu. Hasební práce byly ztíženy přítomností tlakových lahví s plynem v domku i karavanu. Jednotka nasadila dva proudy C, do příjezdu dalších jednotek prováděla doplňování vody do CAS z podzemního hydrantu.  Po příjezdu HZS Dobříš jednotka prováděla hasební práce za použití DT dle rozkazu VZ. Po likvidaci události prováděla jednotka dohlídku na požářišti do 24:00 hod. V důsledku špatného ohlášení (požár nebyl ohlášen na operační středisko, toto učinil až velitel naší jednotky při přesunu k místu požáru) vznikla časová prodleva dojezdu dalších jednotek, a tedy jsme byli nuceni využít po vyprázdnění naší cisterny hydrantovou síť obce, kde nebyl vysoký tlak, ale i tak jsme zastavili šíření požáru. Velkým štěstím bylo, že členové naší jednotky hlídkovali při pálení čarodějnic, a tedy mohli neprodleně vyjet k zásahu.

Zasahující jednotky:

JPO V Višňová