Požár sazí v komíně

Zasahující členové - Kortus Petr, Petřina Petr, Kočí Bohuslav

Zasahující technika - CAS 25

Zasahující jednotky - JSDH Višňová, HZS Příbram, Policie ČR

Popis: Na žádost KOIS Kladno naše jednotka vyjela k zásahu a  přijela jako první.  Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o vnitřní požár komína - hořel rozpálený dehet. K hašení použit písek. Velké štěstí bylo, že komín nebyl ucpán, a tak nedocházelo k úniku kouře do prostoru domu, ani do sklepa, kde byl umístěn kotel. Byl vyčištěn komín a hašení vynesených žhavých částí. Po ukončení zásahu byl objekt  předán majiteli, návrat na základnu 21:42 hodin.

PS. V době vyhlášení poplachu byli členové našeho sboru přítomni na výroční valné hromadě ve Drevníkách, a tak výzvu o výjezd přijal velitel v době diskuze. Jiří Šimonovský společně s Václavem Pechou neprodleně vyrazili k zásahu. Višňovská jednotka vyjela včas a odpovědně přistoupila k plnění úkolu a společně s HZS provedli zásah. Opět se potvrdilo, že není vhodné podceňovat stav komínů a zdrojů tepla. V tomto případě byl komín sice vyčištěn od sazí, ale mnoho dehtu na jeho stěnách   (předimenzovaný kotel, špatné spalování) a velký žár  způsobily málem katastrofu.