Malá Prčice

25.05.2015 11:39

V den pochodu "Prčice 2015" jsme se dohodli, že si také vyšlápnem, protože Prčice, se svými nejkratšími třiceti kilometry, byla pro nás, slušně řečeno"netrénované" moc, vymysleli jsme kratší a nám bližší trasu, a to Višňová – Drevníky. V devět hodin se sešlo u hasičárny dvanáct nadšenců s batohy - přípitek na zdar cesty - nezbytné úvodní skupinové foto a hurá na trasu. Počasí nám ten den velmi přálo, příroda na nás dýchala jarní náladou, a tak cesta příjemně ubíhala. Šli jsme směrem k Pecím, přes les zadem na Skalici, dále jsme pokračovali kolem Dobré vody (mimochodem, je opravdu moc dobrá) na lesní křižovatku, kde je krásná lavička a naše obědová zastávka. Opečené buřty nám přišly k chuti a také něco posilujícího, tekutého nám dodalo sílu na další putování. Ohýnek, který jsme založili na přilehlé loučce, bylo nutné uhasit, o to se postarala mužská část výpravy. A jdeme dál, vnímáme les, vůni dřeva, zpěv ptáků a všude krásnou jarní přírodu. Přicházíme na Vaječník, to je krajový název oblasti, která již spadá do krásného okolí Středního Povltaví, a dále procházíme Slovanskou Lhotou a již vidíme cíl naší cesty – Drevníky. Zde nás vítá restaurace a zasloužený žejdlík chlazeného piva. Domů se vracíme hasičským tranzitem.

Na závěr chci všem účastníkům poděkovat, troufám si říct, že tato nová akce byla velmi podařená a všichni si ji moc chválili. Nejen, že byla bezvadná atmosféra, ale také jsme udělali něco pro své zdraví a dle vyjádření ostatních „To musíme příští rok opakovat“, možná založíme novou tradici.

Tak kamarádi „Šlapem dál“!

foto viz. fotogalerie Jiné akce SDH

Jirka