Náročný den 12.5.

13.05.2018 10:23

12. května, to je datum, kdy náš sbor, vlastně pouze několik členů, prodělalo hektický den. Samozřejmě kromě hlavní akce – okrskové soutěže (popsáno v jiné kapitole stránek), jsme se zúčastnili dalších. V patnáct hodin jsme přijali pozvání od DolnoHbitských hasičů na slavnostní předávání nové Tatry T-815/7 místní jednotce. Cisterna je opravdu krásná, přejeme místním, ať jim nový přírůstek řadu let slouží bez poruch a vždy se šťastně a v pořádku se svou technikou vrátí zpátky do domovské zbrojnice. Dlouho jsme se nezdrželi, jelikož již v osmnáct hodin jsme seděli v kostele ve Štěchovicích na mši svaté u příležitosti svátku sv. Floriána. Oplatili jsme tak návštěvu kamarádům ze Štěchovic, kteří byli u nás před týdnem. Při obřadu nechyběla dechová hudba a pak přesun do restaurace, kde nás přátelé úžasně pohostili. Čas neskutečně utíká a pokud je dobrá nálada, tak ještě více, ale to všichni víte, i my jsme byli překvapeni, že se již stmívá a musíme domů, protože nás čeká v obecní restauraci zábava ke Dni matek, na které jsme spolupořadatelé. A tak jsme v uniformách šli na tuto akci. Někteří z nás necítili tělo, natož nohy, a tak jsme tanci moc nedali, hudbu zajistila skupina BurianBend. A to je vše, náročný, ale úžasný den se spoustou zážitků. Díky všem, kteří toto martyrium podstoupili a vzorně na všech akcích zastupovali náš sbor!

Šim.st.