Morava - vinný sklípek

30.06.2013 11:10

Opět po dvou letech jsme se rozhoupali a společně s obcí Višňová uskutečnili akci: "Morava 2013". V sobotu 22. června vyrazil plně obsazený autobus firmy Pšenica, směr Valtice. Po příjezdu jsme všichni poobědvali v restauraci Albero a poté se pomalu přesouvali do místního zámeckého areálu. Zde jsme absolvovali prohlídku části zámku tzv: "Knížecí okruh". Historie je sice zajímavá, paní průvodkyně nám poutavě popisovala jednotlivé expozice, ale mnozí z nás už duchem byli přítomní na jiném místě, a to ve vinném sklípku - hlavního cíle moravské cesty, kam jsme také po prohlídce Valtic odjeli. V Prušánkách, osadě Nechory, byla ten den akce: "Noc otevřených sklepů", v tento čas vinaři otevřou své sklepy, všude je plno lidí, ochutnávají vínečko a veselí se. Náš pan řidič musel vyvinout velké úsilí a um, aby se propletl mezi lidmi, kteří postávali na ulici před sklípky.  Cíl naší cesty sklep U Jeňoura se nachází v horní části osady. No, vše dobře dopadlo, dorazili jsme, nezbytné foto celé skupiny a hurá do víru vinných chutí a dalších požitků. Vše bylo pro nás připraveno, výborné jídlo, vínečko, muzika a došlo i na tanec. V takto příjemném prostředí čas utíká a neposečká, ani jsme se nanadáli a byl konec našeho moravského rozjímání. Cesta domů rychle utekla, mnozí se i vyspali a v ranních hodinách jsme se rozloučili.

Děkujeme všem "Účastníkům zájezdu", firmě "Pšenica Dobříš", výborné harmonikářce Elišce a obci Višňová.

A nezapomeňte, jak říkají vinaři: Den strávený ve vinném sklepě se Vám do života nezapočítává :-)

FOTO viz fotogalerie Jiné akce SDH