Lesní požár po pádu stožáru vysokého napětí

26.10.2021 12:58

21. 10. 2021 v 14:09 vyhlášen poplach výjezdové jednotce obce na podnět KOIS Kladno

16:45 příjezd na základnu, ukončení akce

Událost - Lesní požár po pádu stožáru s vysokým napětím, velký vítr, padající stromy

Zasahující členové - Petr Kortus; Jiří Šimonovský ml.; Jaroslav Křížek; Jiří Šimonovský st.

Popis: Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár lesa v nepřístupném terénu. Jednotka nasadila jeden proud C. Po přeskupení sil dodávala navíc vodu proudu D JSDH Nečín. Naše CAS byla plněna z CAS JSDH Nečín. Foukal velmi silný vítr, občasné, nečekané padání vzrostlých stromů. Odjezd z lesa byl ještě ztížen padlými stromy, které bylo nutno odstranit. Celkově se jednalo o těžký a nebezpečný zásah, jak pro členy jednotky, tak pro techniku.

Zasahující jednotky:

Bylo přítomno 11 hasičských jednotek a postupně vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu

Foto viz fotogalerie Zásahy JSDH