HASIČSKÉ ROZJÍMÁNÍ

05.09.2022 13:29

Po roční odmlce jsme se vrátili opět k zavedeným a osvědčeným tradicím našeho sboru, ta nejoblíbenější je „Hasičské rozjímání“, tedy setkání veškerého višňovského hasičstva při dobrém jídle, pití, muzice a samozřejmě povídání. Termín konání letos připadl na poslední prázdninový páteční večer 26. srpna.

V odpoledních hodinách počaly přípravy, stavění našeho stanu, přivezení lavic a stolů a jejich rozmístění, stavba kuchyňky a udírny. Původní předpověď slibovala celkem přijatelné počasí, ale jak to bývá, po stavbě stanu začalo pršet a potom ještě před zahájením akce přišla průtrž. Měli jsme strach, že tato nepřízeň počasí přinese malou účast hasičů, ale pršet přestalo a stan se brzo zaplnil. Dobrá nálada se nesla celým večerem, dokonce došlo i na zpěv a tanec. Brzké ranní hodiny naše „rozjímání“ pro tento rok ukončily.

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili, ale hlavně těm, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli. Díky obci Višňová za propůjčení lavic a stolů a samozřejmě i těm, kteří vyrobili doma něco na zub a pomohli s cateringem.

Úklid po akci jsme provedli druhý den, museli jsme počkat do pozdních odpoledních hodin, jelikož stan byl mokrý a nebylo možné jej složit.

Ten den odpoledne jsme ještě, na prosbu obce, zajeli s cisternou na hřiště, na akci „Teréňák“, kde jsme na závěr sportovního klání připravili pro dětské účastníky hasičskou pěnu. Tentokrát se povedla, což dokazovaly rozzářené tváře dětí. Po pěně následovalo ještě sprchování, k radosti rodičů.

Možno zhlédnout foto, jak akci zaznamenali pořadatelé:

www.facebook.com/Vi%C5%A1%C5%88ov%C3%A1-u-P%C5%99%C3%ADbram%C4%9B-369929400239719/photos/a.1220360595196591/1220327115199939

Foto viz. fotogalerie Jiné akce SDH