Hasičská mše

06.05.2023 09:54

Svátek svatého Floriána

Letos již po jedenácté proběhla slavnostní bohoslužba v našem kostele k uctění svátku patrona hasičů sv. Floriána. Tento svátek připadá na 4. května, což je čtvrtek, tedy všední, pracovní den, proto oslavy byly přesunuty na sobotu, sedmnáct hodin. Po roce se kostelní lodí opět rozezněly varhany a pan farář Primus zahájil obřad. V úvodu přivítal velitel našeho sboru hasiče i všechny přítomné a připomněl význam oslav svátku a též záslužnou práci dobrovolných hasičů nejen při zdolávání požárů, nebylo zapomenuto ani na poděkování za účast a tím i podporu hasičům. Tato bohoslužba je i svátkem pro věřící naší kolátory, jelikož je to jediný den kdy zpěv věřících je doprovázen živou hudbou. Pan farář v přímluvách a kázání připomenul záslužnost hasičů, i těch, kteří mezi námi již nejsou a popřál naší jednotce šťastné návraty z výjezdů. Po obřadu následovalo obvyklé focení sboru u kříže před kostelem a přesun s živou muzikou do restaurace, kde bylo připraveno občerstvení. Těch padesát přítomných bylo opravdu při chuti, během pár minut se vše snědlo, dle ohlasů, výborné. K dobré náladě ještě zahráli muzikanti, pod vedením Jardy Šimůnka, několik písniček. Výbor sboru využil této slavnosti k předání dárku a blahopřání našemu členu Josefu Bartošovi u příležitosti udělení titulu „Zasloužilý hasič“, který obdržel v Přibyslavi. Je to veliký úspěch nejen našeho člena, ale i sboru a obce Višňová. Za jeden rok se podařilo získat toto nejvyšší hasičské vyznamenání dvěma aktivním členům našeho sboru, což je obdivuhodné. Jen tak dál višňovští hasiči.

Na závěr, jak už je zvykem, přichází poděkování, a to všem, kteří akci připravili, kteří se zúčastnili, ať z blízka nebo z dáli. Děkujeme kapele, panu faráři, paní starostce obce a panu hostinskému za to, že svou účastí a prací přispěli ke krásným a důstojným oslavám svátku našeho patrona sv. Floriána.

velitel

foto viz. fotogalerie Jiné akce SDH