Hasičská mše

05.05.2018 20:11

Již se stalo tradicí, že v našem kostele sv. Kateřiny začátkem května, pořádáme pobožnost k uctění svátku sv. Floriána a za zemřelé hasiče. Ne jinak tomu bylo i letos, mše svatá proběhla 5. května za účasti domácích hasičů i pozvaných hostů. Tentokrát liturgii hudebně doprovázely dokonce dvě skupiny, dechová Jaroslava Šimůnka a strunná Václava Lukeše se zpěvačkou Alenou Štraubovou. Program byl obdobný jako v minulých letech, ale jedna změna byla, pan farář nám vysvětil sošku svatého Floriána, kterou jsme zakoupili z příspěvků našich členů. Tato krásná soška bude višňovský sbor doprovázet při významných událostech. Své místo má v hasičárně v síni tradic. Věříme, že náš patron bude hasiče ochraňovat a posilovat v nelehké práci pro dobro všech občanů. Portrét této relikvie je na úvodní stránce našeho webu.

No a výborný raut, posezení a zábava, to jsou nezbytné doprovodné  radosti slavnostního odpoledne.

Kdo byl, ví, kdo nebyl, o mnoho přišel.

V závěru bych rád poděkoval panu faráři, oběma hudebním skupinám, restauraci FC Višňová a všem účastníkům slavnosti. Příští rok se těšíme na devátý ročník.

Foto viz fotogalerie Jiné akce SDH

velitel