DRAŽETICE, HŘÍMĚŽDICE - výročí

05.09.2022 12:27

V letošním roce (pokovidovém) se s oslavami výročí založení hasičských sborů roztrhl pytel. Kromě, již publikovaného "Nečína", jsme byli pozváni na oslavy 130 let ČHJ v Dražeticích 18. června  a dále 9. července do Hříměždic , kde vzpomínali 135 let od založení SDH.

V Dražeticích se nesly oslavy v klasickém scénáři, tedy slavnostní nástup, projevy, vyznamenání a medaile činným členům, průvod, pokládání věnců k pomníku na návsi a volná zábava. To v Hříměždicích probíhala oslava formou pouze nástupu a dále konáním soutěže v požárním sportu, tradičním „Pohárem zasloužilých členů“. Na obou akcích měl náš sbor důstojné zastoupení, sportovního klání jsme se v Hřímkách nezúčastnili.

Přejeme oběma sborům pevné zdraví, hodně hasičského štěstí a mnoho sil do dalších let činnosti. Našim zástupcům děkuji za účast na těchto dvou slavnostech.

Vel.