80 let hasičů na Skalici

28.06.2015 13:38

Skaličtí hasiči letos slavili, a to 80 let od založení sboru. Svátek připadl na 27. června a zástupci našeho sboru přijali pozvání a těchto oslav se zúčastnili. Akce začala nástupem před restaurací a pochodem k památníku, kde byl položen věnec. Dále následoval projev čestného starosty o historii sboru a vystoupení zástupců okrsku. Potom jsme se přesunuli na louku, kde byly připraveni ženy, které nám ukázaly své umění v požárním útoku. V další části oslav byl připraven zásah HZS, středisko Dobříš, a to vyprošťování osob z havarovaného vozidla a ukázka techniky. V průběhu oslav se hasiči občerstvovali v místní restauraci dobrým pivečkem a pečeným masem, večer pak byla připravena zábava s kapelou Dominanta, ale této jsme se již nezúčastnili.

Děkujeme SDH Skalice za pozvání a přejeme do dalších let celému sboru mnoho úspěchů a sil v nelehké hasičině. Děkuji také našim hasičům, kteří si našli čas a této akce se zúčastnili.

foto viz fotogalerie Jiné akce SDH

J.Š.