130 let SDH Hříměždice

24.07.2017 13:17

V sobotu 15. července proběhly v Hříměždicích oslavy 130. výročí založení dobrovolných hasičů. Náš sbor patří do 25. okrsku, stejně jako hříměždičtí, a tak byla naše povinnost se zúčastnit. Osm hasičů s praporem, to bylo naše zastoupení na těchto významných oslavách. Celá akce započala tradičně, a to uvítáním pozvaných sborů na hříměždické návsi a následovala prohlídka výstavy k výročí. Pak se průvod všech jednotek v čele s jejich prapory a za doprovodu hudby vydal na pochod obcí k památníku hrdinů, kde byl položen věnec  a proběhlo slavnostní dekorování praporů stuhami. Krátkou promluvu měl farář pan Zbigniew Grzyb,  který požehnal praporům jednotek a hasičské technice. Průvod pak pokračoval na místní hřiště, kde se konal slavnostní nástup a ocenění  členů SDH Hříměždice. Přehlídkou praporů před nastoupenými jednotkami skončila oficiální část oslav a následovaly různé soutěže a ukázky. Hlavním programem odpoledne byla soutěž o Pohár zasloužilých členů, tohoto klání se většinou zúčastňujeme, ale letos naši zástupci nevyrazili, a tak se vyslanci našeho sboru oddávali pohodě oslav. Prostory hřiště jsme opouštěli mezi posledními, počasí toho dne bylo proměnlivé, ale pohodu nenarušilo.

Děkuji všem členům našeho sboru, kteří svůj volný čas vyměnili za uniformu a za vzornou reprezentaci višňovských hasičů. Hříměždickým děkujeme za pozvání a do dalších let přejeme zdraví, štěstí a hasičské úspěchy.

Vel.

foto viz fotogalerie Jiné akce SDH