115 let SDH Drásov

29.06.2020 12:20

Dvacátý sedmý červen, tohoto roku, byl významným dnem drásovských hasičů, slavili totiž stopatnácté výročí založení sboru. Pozvánka na tuto akci přišla i k nám do Višňové, no jak by ne, jsme přece nejbližší sousedé a také společně sdruženi v 25. okrsku SDH okresu Příbram.

Naše delegace patřila k největším, v počtu 11, jsme se po poledni vydali s naší krásnou cisternou k místu oslav, tedy do Drásova. Program počal po přivítání nástupem, dále průvodem k místnímu pomníku k pokládce věnce a nezbytné promluvy, následovala hymna, to vše za doprovodu Toulavé kapely. Průvod pokračoval do sportovního areálu, kde proběhlo slavnostní předání repasované hasičské cisterny CAS 32 na podvozku Tatra 815 výjezdové jednotce obce.  Probíhající akt byl jedním z vrcholů oslav, k tomuto promluvili představitelé obce i hasičů. Některé sbory přivezly také svá auta, která si mohli účastníci prohlédnout. I náš „Vítek“ sklidil mezi veřejností uznání a obdiv. Naši dva členové jednotky, velmi fundovaně a trpělivě ukazovali zájemcům višňovkou techniku, která byla asi největším lákadlem mezi auty.

Dalšími body programu byly - dynamická ukázka drásovské jednotky – hašení hořícího auta a požární útok dětí. V průběhu celého odpoledne slavnostní atmosféru dokreslovala „Toulavá kapela“, pod taktovkou Josefa Janouška. Samozřejmě nechybělo ani občerstvení v podobě klobásky a pivečka. Čas při takových to akcí letí jako voda v Kocábě, blížil se večer a náš návrat domů.

Milí drásovští hasiči, děkujeme Vám za pozvání a za občerstvení, přejeme šťastné návraty s novou technikou a celému sboru mnoho hasičského štěstí. Děkuji našim zástupcům sboru, kteří se oslav zúčastnili, obzvláště Jirkovi a Petrovi, kluci obsluhovali naši techniku a také pomáhali drásovským se zabezpečením akce. Myslím, že naši hasiči opět vzorně reprezentovali sbor i obec Višňovou.

Foto viz fotogalerie Jiné akce SDH

Jirka v.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode