135 let SDH BŘEZOVÉ HORY

04.07.2021 10:56

Zástupci našeho sboru byli účastni oslav v Příbrami na Březových Horách. Zdejší sbor slavil 135 let od jeho založení. 3. července v dopoledních hodinách pět našich členů vyrazilo obecním tranzitem do Příbrami, na náměstí 17. listopadu, kde proběhlo přivítání sborů, seřazení a s muzikou přesun na náměstí J.A.Alise. Toto místo se stalo centrem oslav hasičského výročí a nejen toho, současně probíhala věhlasná Prokopská pouť. Významu těchto akcí odpovídal i program, nad kterým převzalo záštitu město Příbram a byl opravdu monstrózní. Ale vraťme se k hasičům, po příchodu na náměstí březohorští hasiči vyznamenali některé své členy medailemi a vyznamenáními, dále s hosty přednesli krátké zdravice a pak již proběhlo dekorování historických praporů stuhami. Náš krásný prapor byl také ozdoben. Následoval rozchod a dále každý individuálně, dle svých zájmů, navštívil různé atrakce, stánky, nebo seděl a sledoval program na tribuně, který probíhal až do pozdních nočních hodin. Každý hasič obdržel poukázku na občerstvení - klobáska byla výborná. Program sobotního odpoledne zajišťovali příbramské skupiny a umělci, pochopitelně své umění předvedli i místní hasiči. V odpoledních hodinách jsme se rozloučili a vyrazili k domovu.

Vážené sestry a bratři z Březových Hor, děkujeme za pozvání, za občerstvení a krásný sobotní den. Přejeme Vám do dalších let mnoho zdraví, pracovní a osobní úspěchy, uvidíme se v září na výročí našeho sboru, na které Vás srdečně zveme.

Průvod a dekorování můžete zhlédnout na webu pribram24.cz