Prověřovací cvičení 25. okrsku

11.10.2015 17:51

Prověřovací cvičení se konalo letos v katastru obce Hříměždice , v chatové oblasti Kovárna, přímo u Vltavy. Naše výjezdová jednotka s CASkou se zúčastnila v počtu pět plus jeden.  Úkol zněl:  Jeden B -proud, rozdělovač a dva C-proudy,  vystříkat nádrž a z vodního zdroje, vlastními prostředky opět cisternu naplnit. První část zadání byla bez problému, ale opětovné doplnění  byl pro nás složitý úkol, jelikož jsme plovoucí čerpadlo před výjezdem vyndali z auta a přímo k řece, abychom nasáli, se nedalo zajet. Díky nápadu našeho člena, mimochodem profesionálního hasiče jsme použili požární ejektor, rozvinuli dvojité vedení B- hadic a tímto proudovým čerpadlem jsme doplňovali. Pro ostatní tato činnost byla neobvyklá , jelikož tento způsob se již dnes moc nepoužívá.  Důležité bylo, že Višňováci si ví vždy rady a úkol splní. Na nástupu jsme byli pochváleni velením okrsku za tuto činnost.

Na závěr následovala také již tradiční záležitost, a to pozvánka od pořádajícího sboru na malé občerstvení, kterou všichni hasiči s díky přijali.

Děkuji členům (viz foto) naší výjezdové jednotky za účast a za vzorné splnění daných úkolů.

Zapsal vel. jednotky

foto viz fotogalerie Zásahy JSDH