Prověřovací cvičení 25. okrsku

25.10.2014 14:09

Jak ten čas letí, opět nastal podzim a s ním i konání prověřovacího hasičského cvičení 25. okrsku, letos v katastru obce Nečín. Naše výjezdová jednotka se zúčastnila v počtu sedmi mužů. Požární poplach byl vyhlášen v  9:30, během několika minut naše jednotka uháněla v CAS 25 k udanému místu požáru za Nečínem. Na místo jsme dorazili jako čtvrtí. Velením zásahu jsme byli pověřeni k doplňování vody hadicemi B k cisterně SDH Obory, která doplňovala zasahující jednotky Drevník a Nečína. Toto jsme splnili na výbornou, naš stroj doplňovala cisterna Drásova a Hříměždic, kteří prováděly kyvadlovou dopravu vody ze Žebráku, kde bylo vytvořeno čerpací stanoviště. Během několika minut byl oheň lokalizován a uhašen, zásah byl ukončen a sbory odjely na náves v Nečínu, kde bylo cvičení vyhodnoceno s konstatováním: "Úkol byl splněn, dostavily se všechny jednotky 25. okrsku", velení vyjádřilo spokojenost. Na závěr následovala také již tradiční záležitost, a to pozvánka od pořádajícího sboru na malé občerstvení, kterou všichni hasiči s díky přijali. V restauraci U Kocíka jsme si pochutnali na výborné dršťkové, no a potom už jen odjezd domů na základny, dočerpání vody a úklid techniky.

Děkuji členům (viz foto) naší výjezdové jednotky za účast a za vzorné splnění daných úkolů.

Zapsal vel. jednotky

foto viz fotogalerie Zásahy JSDH