Požár v Ouběnicích

06.09.2017 18:06

4. 9. 2017 v 16:01 vyhlášen poplach výjezdové jednotce obce na podnět KOIS Kladno

Událost:  Rozsáhlý požár zemědělské usedlosti v obci OUBĚNICE

Zasahující členové - Jiří Šimonovský, Jaroslav Křížek, Petr Kortus, Lukáš Černý a druhý den Jiří Šimonovský ml.

Dalš zasahující jednotky -  HZS Příbram a Dobříš, SDH Nečín, Rosovice, Solenice, Dolní Hbity, Milín, Daleké Dušníky a místní Ouběnice. Policie ČR a Zdravotní záchranná služba

Popis: Příjezd na místo, průzkum, na místě již velké množství jednotek, velitel zásahu přidělil naši jednotku na doplňování vody pro vysokozdvižnou plošinu, jednotka prováděla kyvadlovou dopravu vody. Po lokalizaci požáru jsme se podíleli na demontáži střešní konstrukce. Následovala redukce sil a prostředků, naše jednotka se vrátila na základnu. Druhý den v 5:00 naše jednotka vystřídala SDH Nečín a prováděla dohlídku požářiště do 10:00, kdy se dostavili vyšetřovatelé a další složky pro zjišťování příčiny požáru, těmto bylo místo předáno a naše jednotka se již definitivně vrátila na základnu.

Děkuji tímto členům naší jednotky, kteří byli přítomni na výjezdu za profesionální výkon zásahu!

velitel

Podívejte se na místo činu:

www.pozary.cz/clanek/171727-pri-pozaru-statku-v-oubenicich-spolykaly-plameny-majetek-temer-za-13-milionu/#1025

tn.nova.cz/clanek/na-pribramsku-horel-velky-statek-skoda-se-vysplha-na-10-milionu.html#g_617028

pribramsky.denik.cz/pozary/v-oubenicich-zasahuji-hasici-kvuli-pozaru-stodoly-20170904l.html