Požár lesa

02.08.2013 20:49

2. 8. 2013 v 15:49 vyhlášen požární poplach v obci Višňová

Událost - Požár lesa  v katastru obce Drásov

Zasahující členové - Jiří Šimonovský st, Jiří Šimonovsky ml., Petr Kortus, Standa Švaček st., Standa Švaček ml., Jaroslav Křížek, Lukáš Černý

Zasahující technika -  2x CAS 25 RTHP , 2x CAS 32 T 815 , CAS 32 T 148, CAS 15 Mercedes

Zasahující jednotky - JSDH Višňová, HZS Příbram, HZS Dobříš, JSDH Drásov, JSDH Dolní Hbity

Popis:  V 15:49 vyhlášen  poplach výjezdové jednotce telefonicky - KOIS Kladno, naši hasiči přijeli na místo v 16:05. Velitel zásahu rozhodl, že bude naše jednotka doplňovat cisternu HZS Příbram. Po vypráznění jsme nabírali vodu u hydrantu v naší obci. V té době již doplńovali hasiči z Dolních Hbit, a tak jsme byli na pozici zálohy. V místě zásahu byl objeven podzemní hydrant, a tak naše jenotka zřídila doplňovací vedení přímo k cisterně JSDH Hbity. Jelikož byl již zajištěn dostatečný přísun vody, velitel zásahu rozhodl o odvolání naší jednotky na základnu.

Návrat na základnu, ukončení  v 17:27 hodin.

Foto viz. fotogalerie Zásahy JSDH