Oslavy dne hasičů v Příbrami

18.05.2010 19:28

15. května 2010 se zástupci našeho sboru zúčastnili Oslav Dne hasičů a záchranářů v Příbrami v počtu pěti členů. Stáňa Pšeničková, Standa Švaček, Petr Kortus a Jiří Šimonovský starší i mladší.  Součástí byla oslava svátku sv. Floriána a 40. výročí založení OVPÚ Příbram a také 10.výročí HZS ČR

Oslavy započaly v dopoledních hodinách srazem hasičů u budovy HZS a odtud vyšel mohutný průvod za doprovodu hudby a hasičské techniky do staré Příbrami k rybníku Horní Obora.V čele průvodu šli hasiči s prapory, které byly dekorovány "Pamětní stuhou". Následovaly krátké projevy a vyznamenávání významných a zasloužilých členů hasičů. Odpoledne pokračoval program ukázkami z činnosti hasičů, hašení s historickou technikou až po současnou moderní včetně zásahu pomocí vrtulníku.

My jsme zakončili akci příjemným posezením v hospůdce s našimi milými kamarády ze Štěchovic.

Fotodokumentace viz. fotogalerie - Jiné akce
Záběry z oslav Dne záchranářů na TV Fonka - 20.5. 2010 - Čtvrtek