Oslava vysvěcení štěchovického kostela

03.11.2015 16:33

24. října, oslava: 100 let od vysvěcení kostela sv. Jana Nepomuckého ve Štěchovicích.

V sobotu 24.10.2015 jsme se zúčastnili na pozvání kamarádů – hasičů ze Štěchovic oslavy 100 let od vysvěcení štěchovického kostela. Tento kostel projektoval architekt Kamil Hilbert autor dostavby Svatovítské katedrály, figurální výzdobu vytvořil sochař Vojtěch Sucharda, vystavěn 1911-13. Po příjezdu do Štěchovic jsme shlédli Řemeslné trhy u lípy. Následně jsme se seřadili před hasičskou zbrojnicí SDH Štěchovice, včetně hasičů z okolních sborů, zástupců hasičského sboru z Belgického Kalmthout, členů spolku Vltavan a čekali jsme na příjezd kardinála Dominika Duky. Ten po svém příjezdu pozdravil všechny přítomné, posvětil jednotlivé sbory a závěrem také zbrojnici hasičů ze Štěchovic včetně zásahové techniky. Po tomto aktu jsme se odebrali průvodem ke kostelu, kde pak za účasti mnoha obyvatel, hasičů a místních spolků sloužil slavnostní mši. Večer byla v místním Multifunkčním centru pořádána recepce pro všechny hosty vč. pana kardinála. Děkujeme našim zástupcům za důstojnou reprezentaci našeho sboru.

foto viz fotogalerie Jiné akce SDH

Zapsal jednatel VP