Mše k uctění svátku sv. Floriána

08.05.2017 21:11

6. května, v sobotu v 18:00 hodin, proběhla v našem kostele slavnost, a to mše nazývaná "Hasičská". Tento rok již po sedmé se sešli hasiči v uniformách, aby uctili památku zemřelých členů našeho sboru od jeho založení, u příležitosti svátku patrona hasičů, sv. Floriána. Letos jsme v našem kostele přivítali opět zástupce vedení okrsku a nechyběli hasiči z Borotic a Dražetic.                                                                                                                                       V úvodu všechny přítomné přivítal náš jednatel Václav Pecha, poté následovala mše svatá za doprovodu zpěvu a varhan. Letošní rok nás poctili svou přítomností a vystoupením muzikanti se zpěvačkou z Příbrami. Na závěr všem poděkoval velitel Jiří Šimonovský a pozval hasiče do restaurace na malé občerstvení, kam jsme se pořadovým krokem při muzice přesunuli. Zde nás čekalo posezení s chutným rautem. Přípitek, poděkování a volná zábava, to byla další činnost hasičů do pozdních hodin.

Děkujeme všem, kteří navštívili tuto oslavnou mši. Odkaz svatého Floriána platí i dnes. Je to vlastně krédo všech hasičů: BOHU SLUŽ, VLASTI PŘEJ A BLÍŽNÍMU POMÁHEJ!

Šim.

foto viz fotogalerie Jiné akce SDH