Masopust v Bohutíně

10.02.2016 16:44

Poslední roky jsme plánovali výjezd na Masopust do Bohutína, až letos konečně došlo na realizaci. V úterý 9. února odpoledne vyrazil náš tranzit s pěti pasažéry na tuto akci. Byli jsme plni očekávání, většina z nás nevěděla co nás v mece masopustů, hornické vesnici Bohutín, čeká. V tomto roce slaví bohutínští hasiči již devadesátý ročník pořádání této lidové tradice. Průvod i masopustní veselice byly tentokrát mimořádné. Sešly se přibližně tři stovky masek, další asi tři stovky návštěvníků sledovaly program a rej masek na návsi před hasičárnou. K hvězdám průvodu patřily hned dvě kapely, alegorické vozy a velbloud. Na place před hasičárnou program gradoval, buhutínští si připravili scénku " Dařbuján a Pandrhola" podle známé pohádky od Jana Drdy. Dokonce byl i strom obrostlý jitrnicemi, které na závěr aktéři rozdávali divákům. Oslavy jubilejního 90. ročníku bohutínského masopustu s sebou přinesly nejen více zábavy, ale i například odchod ústřední postavy Jaroslava Kubíka z role Kecala, a to po úctyhodných šedesáti letech. Mimochodem, onen Kecal, Jarda Kubík je naším dlouholetým kamarádem a díky němu jsme letos konečně vyrazili na tuto slávu.

Jardo děkujeme za pozvání moc se nám líbilo. Při hodnocení dokonce padl návrh na pořádání podobné akce u nás, že by inspirace, no uvidíme na přes rok. Na závěr poděkuji našim pěti hasičům, že si našli čas a zúčastnili se této nádherné a inspirativní akce. Bylo by moc hezké pořádat v naší vísce podobnou akci, ale přátelé, hasiči, copak to v pěti zvládneme?

www.youtube.com/watch?v=IkZe7lB_XBU

www.obec-bohutin.cz/album/masopust-2016/masopust-2016-0007upr-jpg/

foto viz fotogalerie Jiné akce SDH

Zapsal Sim. řidič