Hasičská mše

04.05.2014 11:40

V sobotu 3. května, již tradičně, proběhla v našem kostele mše svatá k oslavě svátku sv. Floriána, patrona hasičů. Tentokrát se sešlo opět více uniformovaných hasičů, dokonce nás navštívili zástupci Župy z Borotic a hasiči z Drásova. Pan farář Krynk se v promluvě velmi pochvalně vyjadřoval o práci hasičů o jejich významu v běžném životě obcí. V přímluvách a modlitbě vzpomněl zemřelé hasiče naší kolátory i všech ostatních. Zaznělo i poselství svatého Floriána. Celý obřad provázely libozvučné tóny varhan.

Po ukončení slavnostní mše se všichni hasiči pořadovým krokem, za zvuku pochodové hudby, přesunuli do obecní restaurace FC Višňová, kde bylo připraveno pohoštění.

Děkujeme všem uniformovaným i neuniformovaným hasičům za účast, panu faráři za umožnění této oslavy v kostele, varhanici slečně Alence Hudecové za bezchybný hudební doprovod a také pracovníkům restaurace za kvalitní servis.

Foto numístěno ve fotogalerii Jiné akce SDH